PRACUJETE NA HOMEOFFICE Z POSTELE?

Onemocnění COVID-19 nepříjemně ovlivnilo životy nás všech. Spoustu z nás v současné chvíli pracuje z domova, je na tzv. home officu. Na jakém místě doma nejčastěji pracujete Vy? Na židli u stolu, na gauči nebo v posteli? Představte si, že až 30% lidí nejčastěji pracuje z pohodlí postele. Místo, kde trávíme většinu času z celého dne je velmi důležité. V rámci našeho zdraví je vhodné pořídit kvalitní matraci. 

Nabízíme širokou škálou typů matrací a především inovací, jako jsou antibakteriální úpravy, ochrana před roztoči či regulace teploty.

Nyní se zaměříme na typy matrací podle materiálu:

Latexové matrace patří mezi nejluxusnější matrace na trhu. Jejich přednostmi je bodová elasticita. Ta zaručí uzpůsobení se vašim křivkám. Je dokonalou volbou pro astmatiky a alergiky. K dalším plusovým hodnotám spadá dlouhá životnost. Oproti jiným matracím vydrží mnohem déle. Je termoregulační, prodyšná, a proto je ideální k udržování skvělých hygienických podmínek.

Matrace ze studené pěny, známá jako HR pěna, je kvalitnější alternativa běžných pěnových matrací. Proces výroby je stejný, avšak po vychladnutí dochází k tzv. „promačkání“. Její póry jsou tak větší a zamezí se výskytu plísní a roztočů. Patří ke středně tuhým a tuhým matracím. Matrace z HR pěny jsou charakteristické skvělými ortopedickými vlastnostmi.

Matrace z paměťové pěny, tzv. VISCOR nebo matrace z líné pěny jsou specifické úžasným komfortem při spánku. Tato matrace funguje na základě lidského tepla, kdy díky němu měkne a přizpůsobí se tak tvaru Vaší postavy. V případě, že matraci opustíte, opět se vrátí do původního stavu. Má kladný vliv na krevní oběh. Vzhledem k tomu, že je HR pěna poměrně měkká, je ideální pro lidi, kteří jsou upoutaní na lůžko. Snižuje tak vznik proleženin.

Pěnová matrace, tzv. PUR nebo také sendvičová matrace je charakteristická tím, že se skládá z různě tuhých pěn. Může být kombinována s HR pěnou nebo VISCOR. Tím dojde ke zlepšení jejích vlastností.

Další postřehy: Při výběru matrace je dobré zohlednit i tato fakta:

  • tvrdost matrace (tuhost 1 - měkká, tuhost 2 - středně tuhá, tuhost 3 - tuhá),
  • rozměry matrace (matrace by měla přesahovat Vaši výšku o 20 až 25 cm)
  • potah matrace (mezi plusové body patří i snímatelnost potahu matrace v rámci možnosti praní).